Urocentrum Brno
urologie, kam se pacienti nebojí

tel.:  549 257 130

adresa          mapa

Purkyňova 35e
Královo Pole, Brno
Ordinační
doba

Koho sponzorujeme

foto uganda skola
foto: Uganda škola

Uganda je krásná země ve východní Africe, někdy zvaná „africké Švýcarsko“. Má bohužel podobný osud jako Česká republika. Léta trpěla pod diktaturou totalitního režimu, nyní je relativně demokratická. Můžete si u nás koupit knihu o Ugandě s výstižným názvem „Perla, která se zvedá z prachu“. Částka z prodeje knihy jde na podporu škol v Ugandě.

Rozhodli jsme se podpořit internátní školu v městečku Mityana. Do této školy chodí 137 dětí, 55 z nich je ve škole ubytovaných, protože jsou sirotci. Jejich rodiče zahynuli v občanské válce nebo na AIDS.

Využití našich finančních příspěvků kontroluje anglikánská církev z Velké Británie z města Bath, která celou školu řídí.

Náš přípěvek není velký, nicméně i malá částka hodně pomůže. Pro představu za 1 200 českých korun pracuje místní učitel ve škole celý měsíc.

Rádi bychom také Vás inspirovali k pomoci školám nebo zdravotnickým zařízením v Ugandě. Podařilo se nám již získat nějaké organizace pro finanční pomoc, ale také dobrovolníky, kteří se do Ugandy chtějí vydat osobně. V roce 2011 skupina dobrovolníků z České republiky v Mityaně pracovala – pomáhala při stavbě nových budov školního areálu. Ze strany správců školy je Vám zajištěno ubytování, pracujete bez nároků na mzdu, nicméně předpokládá se a je to obvyklé, že po skončení „brigády“ si ještě v Ugandě uděláte několikadenní turistický výlet – třeba k pramenům Nilu nebo do pohoří Virunga, kde lze spatřit horské gorily. Také my se těšíme, že se do Mityany jednou podíváme.

Pokud byste chtěli pomoci, žádejte další informace – včetně čísla sponzorských účtů – na naší recepci. Jakýkoliv finanční příspěvek je daňově odpočitatelnou položkou.

BĚŽNÁ ORDINAČNÍ
DOBA

Pondělí - Pátek
8:00 - 14:00

SPECIALIZOVANÉ PORADNY

Pondělí a Čtvrtek
14:00 - 18:00

UPOZORNĚNÍ PRO
AKUTNÍ PACIENTY

Dostavte se prosím v dopoledních hodinách s nějakou močí v močovém měchýři. Provedeme laboratorní vyšetření a ošetříme Vás ve stejný den po běžné ordinační době na základě výsledků z laboratoře.