Urocentrum Brno
urologie, kam se pacienti nebojí

tel.:  549 257 130

adresa          mapa

Purkyňova 35e
Královo Pole, Brno
Ordinační
doba

Sexuologická vyšetření

MUDr. Skoumal má kromě atestace z urologie, také atestaci ze sexuologie. Sexuologii se Dr. Skoumal věnuje asi 15 let, jak léčebně, tak v oblasti výzkumu nových léků. Také MUDr. Bulová a MUDr. Riedl mají mnohaleté zkušenosti v oblasti sexuální medicíny.

Urocentrum Brno provádělo několik let klinické studie s léky Cialis, Uprima a Levitra, máme s těmito léky dlouhé klinické zkušenosti a používali jsme je ještě dříve než byly vůbec uvedeny na český trh.

Naše výsledky v oblasti klinického výzkumu byly oceněny publikací těchto výsledků v předním urologickém periodiku European Urology.

Evropská urologická asociace jmenovala MUDr. Skoumala předsedou sekce Sexuologická onemocnění na svém evropském kongresu ve Vídni v roce 2004.

MUDr. Skoumal je členem Evropské společnosti pro sexuální medicínu.

Léčíme také pacienty, kterým už nedokáže pomoci jakákoliv medikamentózní perorální tj. tabletová léčba. Většinou jde o pacienty po rozsáhlých operačních zákrocích. Takové pacienty zaškolujeme v aplikaci mikroinjekcí do topořivých těles penisu.

Zprvu jsme hodně usilovali o to, abychom se zdravotními pojišťovnami měli smlouvu na sexuologické výkony. Zdravotní pojišťovny však argumentovaly tím, že v Jihomoravském kraji již několik sexuologických ambulancí existuje v rámci psychiatrických pracovišť. Bohužel si tedy musí sexuologické vyšetření pacient v naší ambulanci hradit hotově.

První sexuologické vyšetření stojí v Urocentru Brno 700 Kč. Zahrnuje kromě vlastního vyšetření také laboratorní hormonální testy, laboratorní testy k vyloučení rakoviny prostaty a vyšetření glykemie a cholesterolu. Každý sexuologicky léčený pacient je pozván na kontrolu k ověření účinnosti předepsaných léků. Další návštěvy se již nehradí.

Protože si uvědomujeme, že sexuální problémy mohou být naléhavé a mohou vážně ohrozit partnerský vztah, tak se snažíme, aby byl pacient na první sexuologické vyšetření objednán co nejdříve.

Pokud jste pozváni na odběry před sexuologickým vyšetřením, přijďte prosím nalačno.

V naší ambulanci se v rámci nadstandardu zabýváme také léčbou tzv. syndromu androgenní deficience stárnoucího muže. Jde o všestranné zvýšení kondice mužů starších padesáti let. Bližší informace o této problematice získáte na www.androgeos.cz v záložce andrologie – stárnoucí muž.

BĚŽNÁ ORDINAČNÍ
DOBA

Pondělí - Pátek
8:00 - 14:00

SPECIALIZOVANÉ PORADNY

Pondělí a Čtvrtek
14:00 - 18:00

UPOZORNĚNÍ PRO
AKUTNÍ PACIENTY

Dostavte se prosím v dopoledních hodinách s nějakou močí v močovém měchýři. Provedeme laboratorní vyšetření a ošetříme Vás ve stejný den po běžné ordinační době na základě výsledků z laboratoře.